MM Prime TFI

Aktualności i komentarze rynkowe

07-09-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 7 września 2015

W minionym tygodniu mieliśmy dość bogaty kalendarz ekonomiczny oraz zakończony został sezon wyników spółek na GPW, który jak zwykle w końcówce obfitował w sporą ilość publikacji. Jednak inwestorzy zarówno w Europie jak i za oceanem nie zaliczą minionego tygodnia do udanych.

31-08-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 31 sierpnia 2015 r

W zeszłym tygodniu indeksy na właściwie wszystkich liczących się rynkach doświadczyły mocnego wzrostu zmienności. Bardziej obrazowo można sytuację na giełdach nazwać rollercoasterem. W poniedziałek katalizatorem do silnych spadków okazały się Chiny, gdzie reakcja na słaby indeks PMI z przemysłu przeszła najśmielsze oczekiwania. W ciągu dwóch dni spadek na Shanghai Composite sięgnął 15%, a cały tydzień giełda ta zakończyła deprecjacją o 8%.

24-08-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 24 sierpnia 2015 r

Miniony tydzień okazał się być kolejnym trudnym okresem dla inwestorów giełdowych. Przeceny nie uniknęły największe rynki kapitałowe świata i była to przecena bardzo znacząca. Niemiecki DAX stracił 7,8%, francuski CAC40 poszedł w dół o 6,6%. DAX dosyć szybko zbliża się do poziomu psychologicznego wsparcia na 10 000 pkt, będącego jednocześnie punktem startowym hossy z początku roku. Do mocniejszej przeceny dołączyli także inwestorzy zza Oceanu – S&P500 spadł o prawie 6%, podobnie jak DJIA

17-08-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 17 sierpnia 2015 r

W minionym tygodniu Ludowy Bank Chin (LBC) podjął zaskakującą decyzję o dewaluacji juana. Było to największe osłabienie chińskiej waluty od 1994 roku. Obserwatorzy uważali, że działanie to ma na celu wzmocnienie chińskiego eksportu, który w ostatnim czasie wyraźnie słabł, poprzez uczynienie go bardziej konkurencyjnym. Miałoby to również pomóc w osiągnięciu wyższego wzrostu gospodarczego w Chinach. Przedstawiciele LBC swoje działania tłumaczyli wprowadzeniem nowego sposobu ustalania kursu juana, który zwiększa udział czystych sił rynkowych oraz czyni go bardziej płynnym.

10-08-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 10 sierpnia 2015 r

Kiedy wydawało się, że główne polskie indeksy zaczynają skutecznie odrabiać straty z poprzednich tygodni, niestety spadki ponownie wróciły na warszawską GPW. Podobnie jak tydzień wcześniej politycy mieli duży udział w ruchach indeksów. W środę wieczorem Sejm uchwalił ustawę dotyczącą kredytów w obcych walutach wg której będzie można je przewalutować, a 90% kosztów takiego rozwiązania poniosą banki.

Przewiń do góry