MM Prime TFI

Aktualności i komentarze rynkowe

06-03-2015

Miesięczny komentarz MM Prime TFI S.A. - luty 2015

Luty na warszawskim parkiecie przebiegał pod znakiem hossy małych spółek, co doskonale widać po wynikach poszczególnych indeksów. Najbardziej umacniały się spółki z sWIG80. W poprzednim miesiącu zyskały one niemalże 6%, odrabiając część strat odnotowaną w roku 2014. W tym przypadku za czynniki wzrostu uznać można ożywienie w gospodarce i niskie stopy procentowe.

02-03-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 2 marca 2015

Tak jak w całym lutym, w przekroju ubiegłego tygodnia byliśmy świadkami bardzo słabej siły warszawskich blue chipów w porównaniu do europejskich odpowiedników. Problem indeksu największych spółek tradycyjnie tkwił w słabszej kondycji sektora bankowego, który nie może otrząsnąć się po problemach z gwałtowną aprecjacją franka szwajcarskiego. Dużo lepiej ze sprzyjającej sytuacji gospodarczej korzystają małe spółki.

23-02-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 23 lutego 2015

Miniony tydzień na europejskich parkietach był dość neutralny. Zwyżki na DAXie ze środkowej części tygodnia zostały potwierdzone dopiero w ostatnich godzinach piątkowego handlu. Tym samym indeks osiągnął nowe maksimum na 11 081 pkt. Niepewność na parkietach wzmacniały twarde negocjacje Greków z Niemcami, którzy nie przystali na propozycję półrocznego okresu finansowania. Informacja o porozumieniu i pozostaniu Greków w strefie euro pojawiła się już po zamknięciu notowań.

16-02-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 16 lutego 2015

Zmienność europejskich indeksów po trzech dniach marazmu została przywrócona we czwartek. W tym dniu dowiedzieliśmy się o braku porozumienia ministrów finansów państw Strefy Euro z Grecją oraz o pozytywnych wieściach ze szczytu w Mińsku. O ile rozstrzygnięcie sprawy Grecji przeniesione zostało na poniedziałek, tak wpływ porozumienia przywódców Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji na rynki widoczny był od razu.

10-02-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 9 lutego 2015

W minionym tygodniu uwagę polskich inwestorów przykuwała przede wszystkim decyzja Rady Polityki Pieniężnej odnośnie poziomu stóp procentowych. Pozostawienie ich bez zmian odzwierciedliło konsensus rynkowy. Obniżka stóp antycypowana jest najwcześniej w marcu, jeśli do argumentów gołębi dołączy projekcja inflacyjna analityków NBP z perspektywą przedłużającej się deflacji.

Przewiń do góry