MM Prime TFI

Aktualności i komentarze rynkowe

07-04-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 7 kwietnia 2015

Świąteczną atmosferę na GPW tradycyjnie odzwierciedliły mniejsza zmienność i obroty. Inwestorzy wyraźnie odpuszczali handel, poza nielicznymi wyjątkami w postaci akcji z sektora bankowego. Widoczne było także oczekiwanie na piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy, które wpłyną na notowania dopiero we wtorek.

30-03-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 30 marca 2015

Po solidnym poniedziałku i kontynuacji zeszłotygodniowych zwyżek, na GPW zapanowały niedźwiedzie. Blue chipy broniły się przed spadkami do środy. Kulą u nogi indeksu największych spółek nie po raz pierwszy okazały się być banki. Spadki w najistotniejszym sektorze wywołane zostały komunikatem Komisji Nadzoru Finansowego o domiarze kapitałowym dla banków udzielających kredyty walutowe.

23-03-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 23 marca 2015

Zdecydowana dominacja byków na GPW zakończyła miniony tydzień wybyciem z uciążliwej konsolidacji. Zielony kolor oglądaliśmy w każdym dniu minionego tygodnia, a wymowę strony popytowej wzmocnił piątkowy Dzień Trzech Wiedźm. Dobrze spisywał się także indeks amerykański. Wymowa komunikatu FED odebrana została przez rynki jako gołębia.

16-03-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 16 marca 2015

Po zdecydowanej dominacji byków w lutowym handlu na Wall Street, marzec charakteryzuje się zdecydowaną przewagą strony podażowej. Zeszłotygodniowe spadki S&P500 związane były przede wszystkim z czynnikiem, który mocno umacniał amerykańską walutę, czyli jastrzębimi oczekiwaniami wobec środowego komunikatu FOMC w sprawie stóp procentowych.

09-03-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 9 marca 2015

Kluczowym wydarzeniem tygodnia na warszawskich indeksach była zaskakująca swoją skalą obniżka stóp procentowych. Cięcie dokonane przez RPP wyniosło aż 50pb, czyli dwukrotnie więcej od rynkowego konsensusu. W połączeniu z obserwowanymi w poniedziałek i wtorek zniżkami, środowy impuls wzrostowy był dość znaczny. W kolejnych dniach na blue chipach realizowany był jednak byczy scenariusz techniczny, w przeciwieństwie do giełdowych średniaków.

Przewiń do góry