MM Prime TFI

Aktualności i komentarze rynkowe

25-05-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 25 maja 2015 r.

O ile wcześniej przez dłuższy okres mogliśmy obserwować siłę relatywną warszawskiej giełdy, tak w zeszłym tygodniu inwestorzy z Książęcej byli raczej w defensywie. Kapitał zagraniczny najwyraźniej czekał na rozwój sytuacji, bo WIG20 wzrósł tylko o symboliczne 0,1%. Tenże kapitał raczej nie będzie zadowolony z wyników wyborów prezydenckich w Polsce, których wynik zwiększa prawdopodobieństwo zmiany układu sił w parlamencie po jesiennych wyborach.

18-05-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 18 maja 2015 r.

Na głównych europejskich parkietach w minionym tygodniu dominowały spadki o skali podobnej do wcześniejszych tygodniowych wzrostów. Na DAX-ie (zanotował spadek o 2,2%) zanegowana została świeczka odwrotu, tym samym wciąż ryzyko zejścia do 11 tys. pkt jest dosyć spore. Paryski CAC40 również zniżkował, ale w nieco mniejszej skali – o 1,9%. Przez większą część tygodnia dalej w odwrocie były obligacje skarbowe.

11-05-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 11 maja 2015 r.

Być może miniony tydzień dla europejskich parkietów był tygodniem odwrotu i zakończeniem fazy korekty, z jaką od kilku tygodni zmagał się rynek. Na DAX pojawiła się biała świeczka z dużym dolnym knotem, podobnie na CAC40. Indeksy te wzrosły w ciągu ostatnich pięciu dni sesyjnych o, odpowiednio, 2,2% i 0,9%. Bardzo dobry wynik zanotowała giełda w Londynie, którą wspierała wiadomość o wygraniu wyborów parlamentarnych przez Partię Konserwatywną urzędującego premiera Davida Camerona, i to poprzez zdobycie absolutnej większości, pozwalającej im samodzielnie rządzić.

05-05-2015

Miesięczny komentarz MM Prime TFI S.A. - kwiecień 2015

Od początku roku mamy wyraźnie lepsze nastroje na GPW, ale jednak ich charakter wciąż jest wybiórczy. O ile na początku roku dominowały małe i średnie spółki, tak od momentu uruchomienia europejskiej wersji programu QE dominującą pozycję mają duże spółki. WIG20 w kwietniu zyskał 5%, podczas gdy mWIG40 poszedł w górę o 3,5%, a sWIG80 zaledwie o 2,3%.

04-05-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 4 maja 2015 r.

Zmiany indeksów przy Książęcej w minionym tygodniu koniec końców okazały się minimalne, a największe odchylenie od zamknięcia z poprzedniego piątku sięga 0,2% - o tyle spadł indeks największych spółek WIG20. Patrząc na potężną skalę wzrostów z ostatnich tygodni, taka korekta to jedynie minimalny wymiar kary. Spokojnie może ona przerodzić się w głębszy spadek, który jednak nie musi przekreślić kształtującej się powoli na GPW hossy.

Przewiń do góry