MM Prime TFI

Aktualności i komentarze rynkowe

03-08-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 3 sierpnia 2015 r

Im bliżej jesiennych wyborów, tym więcej mamy obietnic i nowych pomysłów od polityków. Nierzadko dotyczą one ważnych sektorów gospodarki, a tym samym również rynku kapitałowego. W efekcie czego często to właśnie politycy wyznaczają trendy na warszawskiej GPW. Miniony tydzień jest tego przykładem. Zaczęło się już tydzień wcześniej, gdy pojawiły się informacje od rządu dotyczące możliwej obniżki podatku od kopalin. W poniedziałek opozycja ogłosiła, że złoży projekt ustawy zwalniającej firmy z tego podatku.

27-07-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 27 lipca 2015 r

Pomimo ubogiego kalendarza makroekonomicznego, czyli teoretycznie braku bodźców do poważniejszych ruchów na rynku akcji, ubiegły tydzień nie był tak nudny jak można było się spodziewać. Niestety na większości giełd, w tym również na polskiej GPW, to podaż miała przewagę, przez co główne indeksy spłynęły czerwienią. W Polsce spadki nie były, jak to zwykle bywało, konsekwencją osuwania się rynku pod własnym ciężarem, bowiem towarzyszył im większy niż zwykle obrót (duże prawdopodobieństwo, że zagranica włącza się do gry).

20-07-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 20 lipca 2015 r

Przez pierwsze 3 dni minionego tygodnia na GPW w Warszawie mieliśmy dość nudny handel. Inwestorzy, mimo weekendowego porozumienia na linii Unia-Grecja, czekali na ostateczne uchwalenie reform przez grecki parlament. Gdy tak się stało w czwartek handel nieco się ożywił i większość spółek zaliczyła wzrosty.Niestety optymizm nie trwał długo, ponieważ piątek przyniósł szybką realizację zysków. 

13-07-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 13 lipca 2015 r

Jeśli spojrzymy na wykresy głównych indeksów większości giełd w Europie, w tym również warszawskiej GPW, z minionego tygodnia, to zobaczymy, że wszystkie wyglądają praktycznie tak samo – przypominają nieco kształt paraboli. Wszystko to za sprawą zmian nastrojów europejskich inwestorów. Z negatywnych na początku tygodnia (po greckim nie w referendum z 5 lipca) do pozytywnych pod jego koniec, kiedy to zaczęły napływać informacje o tym, że rząd z Aten jest w stanie zaakceptować niemal wszystkie warunki porozumienia, które wcześniej odrzucał.

06-07-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 6 lipca 2015 r

Był to kolejny tydzień niepewności i kolejne dni oczekiwania na rozwiązanie się sprawy Grecji. Rynek był zalewany raz pozytywnymi, a raz negatywnymi informacjami na temat postępów w negocjacjach pomiędzy greckim rządem a Trojką. Po zerwaniu rozmów w zeszły weekend wszystkie giełdy otworzyły się w poniedziałek na sporych minusach, w wyniku czego główne indeksy w Europie, ale również w Stanach oraz w Polsce zakończyły tydzień pod kreską.

Przewiń do góry