MM Prime TFI

Aktualności i komentarze rynkowe

27-10-2014

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 20 października 2014

Korekta spadkowa na rynkach kapitałowych na początku zeszłego tygodnia była kontynuowana, a na niektórych rynkach uległa nawet wyraźnemu przyspieszeniu. Zaczęło się od serii słabszych odczytów z gospodarki niemieckiej (DAX przez 3 tygodnie stracił ok. 10%, a licząc od szczytów przecena sięgała w pewnym momencie 16%), do tego dołączyły się problemy krajów peryferii strefy euro.

14-10-2014

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 13 października 2014

Ostatni tydzień przyniósł kontynuację spadków na globalnych rynkach. Najmocniej ucierpiały rynki europejskie. Najwięcej stracił francuski CAC, ponad 5 proc., niemiecki DAX spadł o 4 proc. i zszedł poniżej psychologicznej bariery 9 tyś. pkt., podobnie spadki zanotował londyński FTSE, spadając o 3 proc.

06-10-2014

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 6 października 2014

Za nami tydzień niezwykle obfity zarówno w dane makro, jak i ważne wydarzenia rynkowe, jakim niewątpliwie są comiesięczne obrady EBC. Tym razem jednak to nie EBC, a dane z amerykańskiego rynku pracy okazały się najbardziej zaskakujące. EBC stóp nie zmienił, a na konferencji prasowej padły szczegóły dotyczące skupu ABS-ów i obligacji zabezpieczonych, ale nic ponadto, czego nie mógł oczekiwać rynek.

29-09-2014

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 29 września 2014

Zeszły tydzień przyniósł znaczniejszą korektę na większości rynków, zakończył się jednak światełkiem nadziei na końcówkę miesiąca. Mimo to WIG20 stracił ponad 2%, chociaż udało mu się obronić 2450 pkt. Spadki dotknęły szczególnie rynek amerykański, co jednak było pewnym zaskoczeniem, gdyż akurat zza Oceanu dobiegały głównie pozytywne wiadomości.

23-09-2014

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 22 września 2014

W zeszłym tygodniu najważniejsze dla rynków kapitałowych miało być posiedzenie FOMC, podczas którego Komitet decydował o kształcie programu luzowania ilościowego oraz wysokości stóp procentowych. I faktycznie można to nazwać wydarzeniem kluczowym dla powodzenia wygranej byków w batalii z niedźwiedziami.

Przewiń do góry