MM Prime TFI

Aktualności i komentarze rynkowe

09-09-2019

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 9 września 2019 r.

Dosyć paradoksalnie, mimo silnych recesyjnych nastrojów, konfliktu handlowego USA-Chiny i dalszego pogorszenia wskaźników koniunktury, większość giełd na świecie rosła w poprzednim tygodniu. Amerykański S&P500 zyskał 1,8%, niemiecki DAX 2,1%, a indeks rynków rozwijających się MSCI Emerging Markets 2,4%. Pretekstem były drobne sygnały odwilży między stronami wojny celnej, a przede wszystkim chyba ewidentna skłonność banków centralnych do ratowania koniunktury.

02-09-2019

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 2 września 2019 r.

Za nami kolejny ciekawy i mocno zmienny tydzień, szczególnie w wykonaniu WIG20. Ogólnie jednak to był okres odreagowania na światowych rynkach giełdowych, jednak na pewno jeszcze kolejne rozdziały wojny handlowej między Chinami a USA będą stanowiły ryzyko. Póki co w minionym tygodniu miało miejsce pewne złagodzenie stanowisk, a w czwartek Trump informował, że w piątek odbywać się będzie kolejna runda rozmów. Strona chińska potwierdza, że rozmowy trwają, ale konkretów mamy jak na lekarstwo.

26-08-2019

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 26 sierpnia 2019 r.

Do piątku wydawało się, że to będzie bardzo dobry tydzień dla giełd na całym świecie. Jednak nagła decyzja Chin o nałożeniu ceł na amerykański import wartości 75 miliardów dolarów, w tym 25% na samochody, oraz agresywne wypowiedzi prezydenta Trumpa na Twitterze wywołały gwałtowne spadki w Nowym Jorku w ostatnich godzinach handlu. W rezultacie amerykański S&P500 zanotował tygodniową stratę w wysokości 1,4%, co stanowi czwarty z rzędu tydzień na minusie.

19-08-2019

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 19 sierpnia 2019 r.

To był kolejny mocno zmienny tydzień na rynkach giełdowych. Gwoździem programu miały być amerykańskie dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej, tymczasem chyba ważniejsze okazały się odpowiedniki z Chin. Słabe odczyty wywołały początek paniki na giełdach, bowiem pokazują postępujący negatywny wpływ wojny handlowej. Do tego jeszcze z bieżących informacji wynika, że stanowisko Chin wcale nie łagodnieje i są oni gotowi na wymianę ciosów, a zatem kolejna runda rozmów zapowiada się ciężko.

13-08-2019

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 12 sierpnia 2019 r.

Za nami kolejny tydzień zwiększonej zmienności spowodowanej niepokojami o dalsze losy konfliktu handlowego pomiędzy USA i Chinami. Tydzień ten może nie był tak tragiczny dla amerykańskich inwestorów jak poprzedni (S&P – 0,46%, Nasdaq -0,56%) ale wciąż na rynku panuje strach i niepewność, co do kontynuacji wzrostów na Wall Street. Główne indeksy odnotowały najgorszy dzień w poniedziałek. Co warte zauważenia tego dnia indeks zmienności Cboe (VIX) osiągnął najwyższy poziom od końca 2018 r.

Przewiń do góry