MM Prime TFI

Aktualności i komentarze rynkowe

02-12-2019

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 2 grudnia 2019 r.

Znów doświadczyliśmy całkiem pozytywnego tygodnia na giełdach krajów Zachodu. Amerykańskim inwestorom wystarczą nawet nieznaczne pogłoski o przybliżeniu fazy pierwszej porozumienia handlowego z Chinami do zakupów akcji. Nadzieje te wzrosły po zapowiedziach zaostrzenia prawa dotyczącego kradzieży własności intelektualnej, co jest jednym z głównych postulatów USA. Z drugiej strony atmosferę popsuło podpisanie przez prezydenta Trumpa rezolucji popierającej protesty w Hong Kongu. Mimo wszystko główny nowojorski indeks S&P500 wzrósł w tygodniu o 1,0% osiągając historyczny rekord notowań.

25-11-2019

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 25 listopada 2019 r.

Każda seria ma kiedyś swój koniec. W weekend serię kolejnych meczów z golem w Bundeslidze przerwał Robert Lewandowski (jego licznik zatrzymał się na 11 z rzędu ligowych meczach z golem), a w minionym tygodniu serię 6 tygodni wzrostowych z rzędu przerwał indeks S&P500. Rynek mógł niepokoić się o przedłużające się spory na linii USA-Chiny, ale po weekendzie sytuacja nieco się uspokoiła. Tweety Trumpa donoszą, że Chiny chcą podpisać umowę i to im bardziej zależy. Plotki natomiast głoszą, że gdyby się to szybko nie udało, Biały Dom gotowy będzie przedłużyć termin podwyższenia ceł. Skala spadku była i tak minimalna, biorąc pod uwagę wcześniejsze wzrosty.

20-11-2019

Informacja o zwołaniu Zgromadzenia Inwestorów

Towarzystwo informuje, że w zakładce dostępnej po zalogowaniu dla Uczestników funduszu JEREMIE Seed Capital Województwa Zachodniopomorskiego FIZ zostały zamieszczone ogłoszenia o zwołaniu na 11 grudnia, 13 grudnia, 18 grudnia oraz 20 grudnia 2019 r. Zgromadzeń Inwestorów funduszu wraz z porządkiem obrad.

18-11-2019

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 18 listopada 2019 r.

Szósty tydzień z dodatnim wynikiem na amerykańskich giełdach dobiegł końca. S&P500 wzrósł o 0,9% a NASDAQ o 1,2%. Przyczyny wzrostów są te same co zawsze: nadzieja na porozumienie handlowe USA-Chiny, dobre wyniki kwartalne spółek oraz ograniczenie rozprzestrzeniania się spowolnienia w sektorze przemysłowym na całość gospodarki. Obserwujemy trwanie tej dychotomii w ekonomii: produkcja przemysłowa w Stanach Zjednoczonych za październik spadła o 0,8% miesiąc do miesiąca, bardziej od oczekiwań, zaś sprzedaż detaliczna za ten sam okres wzrosła o 0,3%, lepiej niż się spodziewano, po wrześniowym spadku o taki sam procent. Te nieokreśloność skłania szefa banku centralnego Jerome Powella do wstrzymania się z dalszymi obniżkami stóp procentowych.

12-11-2019

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 12 listopada 2019 r.

Za nami kolejny tydzień zwyżek na globalnych rynkach akcji. Tym razem najmocniej rosły indeksy europejskie, w tym polskie (WIG +2,44%, WIG20 +2,80%, CAC +2,22%, DAX +2,06%, Euro Stoxx 50 +2,09%). Niezłe wzrosty zanotowały indeksy amerykańskie (DOW Indu +1,22%, S&P 500 0,85%), co było kolejny, piąty tygodniem z rzędu, kiedy to najważniejsze indeksy kończyły tydzień wyżej niż zaczynały. Było to spowodowane głównie postępem w negocjacjach handlowych pomiędzy USA i Chinami, a także lepszymi od oczekiwań wynikami kwartalnymi amerykańskich spółek.

Przewiń do góry