MM Prime TFI

Aktualności i komentarze rynkowe

02-03-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 2 marca 2015

Tak jak w całym lutym, w przekroju ubiegłego tygodnia byliśmy świadkami bardzo słabej siły warszawskich blue chipów w porównaniu do europejskich odpowiedników. Problem indeksu największych spółek tradycyjnie tkwił w słabszej kondycji sektora bankowego, który nie może otrząsnąć się po problemach z gwałtowną aprecjacją franka szwajcarskiego. Dużo lepiej ze sprzyjającej sytuacji gospodarczej korzystają małe spółki.

23-02-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 23 lutego 2015

Miniony tydzień na europejskich parkietach był dość neutralny. Zwyżki na DAXie ze środkowej części tygodnia zostały potwierdzone dopiero w ostatnich godzinach piątkowego handlu. Tym samym indeks osiągnął nowe maksimum na 11 081 pkt. Niepewność na parkietach wzmacniały twarde negocjacje Greków z Niemcami, którzy nie przystali na propozycję półrocznego okresu finansowania. Informacja o porozumieniu i pozostaniu Greków w strefie euro pojawiła się już po zamknięciu notowań.

16-02-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 16 lutego 2015

Zmienność europejskich indeksów po trzech dniach marazmu została przywrócona we czwartek. W tym dniu dowiedzieliśmy się o braku porozumienia ministrów finansów państw Strefy Euro z Grecją oraz o pozytywnych wieściach ze szczytu w Mińsku. O ile rozstrzygnięcie sprawy Grecji przeniesione zostało na poniedziałek, tak wpływ porozumienia przywódców Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji na rynki widoczny był od razu.

10-02-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 9 lutego 2015

W minionym tygodniu uwagę polskich inwestorów przykuwała przede wszystkim decyzja Rady Polityki Pieniężnej odnośnie poziomu stóp procentowych. Pozostawienie ich bez zmian odzwierciedliło konsensus rynkowy. Obniżka stóp antycypowana jest najwcześniej w marcu, jeśli do argumentów gołębi dołączy projekcja inflacyjna analityków NBP z perspektywą przedłużającej się deflacji.

03-02-2015

Miesięczny komentarz MM Prime TFI S.A. - styczeń 2015

Po grudniu, w którym inwestorzy nie doczekali się rajdu św. Mikołaja, nadzieję na odreagowanie wzbudzał tzw. efekt stycznia. Mimo większej ilości racjonalnych przesłanek do wzrostów na początku roku, nie doczekaliśmy się ich ani w 2013, ani też w 2014 roku. Do byków należał natomiast styczeń 2015 roku, co wskazuje na trudność empirycznego potwierdzenia behawioralnych przesłanek podejmowania decyzji przez graczy.

Przewiń do góry