MM Prime TFI

Aktualności i komentarze rynkowe

13-07-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 13 lipca 2015 r

Jeśli spojrzymy na wykresy głównych indeksów większości giełd w Europie, w tym również warszawskiej GPW, z minionego tygodnia, to zobaczymy, że wszystkie wyglądają praktycznie tak samo – przypominają nieco kształt paraboli. Wszystko to za sprawą zmian nastrojów europejskich inwestorów. Z negatywnych na początku tygodnia (po greckim nie w referendum z 5 lipca) do pozytywnych pod jego koniec, kiedy to zaczęły napływać informacje o tym, że rząd z Aten jest w stanie zaakceptować niemal wszystkie warunki porozumienia, które wcześniej odrzucał.

06-07-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 6 lipca 2015 r

Był to kolejny tydzień niepewności i kolejne dni oczekiwania na rozwiązanie się sprawy Grecji. Rynek był zalewany raz pozytywnymi, a raz negatywnymi informacjami na temat postępów w negocjacjach pomiędzy greckim rządem a Trojką. Po zerwaniu rozmów w zeszły weekend wszystkie giełdy otworzyły się w poniedziałek na sporych minusach, w wyniku czego główne indeksy w Europie, ale również w Stanach oraz w Polsce zakończyły tydzień pod kreską.

29-06-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 29 czerwca 2015 r

W minionym tygodniu nastroje na rynkach wyznaczały informacje napływające z negocjacji prowadzonych pomiędzy greckim rządem a jej wierzycielami - tzw. Trojką. Poniedziałek przyniósł powiew optymistycznych wieści i wiara w osiągniecie konsensusu wyniosła większość indeksów kilka procent nad kreskę. Przez pozostałą część tygodnia inwestorzy starali się utrzymać wypracowany zysk oczekując na rozwiązanie się sprawy Grecji. W zależności od wydźwięku napływających informacji główne europejskie indeksy giełdowe raz kierowały się na północ a raz na południe.

22-06-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 22 czerwca 2015 r.

Kolejny słaby tydzień na warszawskiej giełdzie zwieńczony został mocnymi spadkami w dniu trzech wiedźm, czyli dniu wygasania serii kontraktów, tym razem czerwcowych. Głównie w efekcie piątkowej sesji WIG stracił w ujęciu całego tygodnia 1,7%. Indeksy małych i średnich spółek spadały po ok. 2%, natomiast WIG20 poszedł w dół aż o 2,5%, ale część spadku to efekt dywidend spółek, bowiem WIG20, w przeciwieństwie do WIG, jest indeksem cenowym, a nie dochodowym, czyli nie uwzględnia dywidend

15-06-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 15 czerwca 2015 r.

Za nami kolejny niezbyt udany tydzień na warszawskiej GPW. Chociaż na indeksie największych spółek WIG20 spadki wyniosły zaledwie 0,3%, to niepokojąco zachowywały się małe i średnie spółki, wcześniej pokazujące swoją siłę. mWIG40 spadł o 1,2%, a sWIG80 zniżkował aż o 2,3%, przełamując wsparcie na poziomie   13 500 pkt. W efekcie szeroki indeks WIG stracił na wartości 0,6%.

Przewiń do góry