MM Prime TFI

Aktualności i komentarze rynkowe

27-07-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 27 lipca 2015 r

Pomimo ubogiego kalendarza makroekonomicznego, czyli teoretycznie braku bodźców do poważniejszych ruchów na rynku akcji, ubiegły tydzień nie był tak nudny jak można było się spodziewać. Niestety na większości giełd, w tym również na polskiej GPW, to podaż miała przewagę, przez co główne indeksy spłynęły czerwienią. W Polsce spadki nie były, jak to zwykle bywało, konsekwencją osuwania się rynku pod własnym ciężarem, bowiem towarzyszył im większy niż zwykle obrót (duże prawdopodobieństwo, że zagranica włącza się do gry).

20-07-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 20 lipca 2015 r

Przez pierwsze 3 dni minionego tygodnia na GPW w Warszawie mieliśmy dość nudny handel. Inwestorzy, mimo weekendowego porozumienia na linii Unia-Grecja, czekali na ostateczne uchwalenie reform przez grecki parlament. Gdy tak się stało w czwartek handel nieco się ożywił i większość spółek zaliczyła wzrosty.Niestety optymizm nie trwał długo, ponieważ piątek przyniósł szybką realizację zysków. 

13-07-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 13 lipca 2015 r

Jeśli spojrzymy na wykresy głównych indeksów większości giełd w Europie, w tym również warszawskiej GPW, z minionego tygodnia, to zobaczymy, że wszystkie wyglądają praktycznie tak samo – przypominają nieco kształt paraboli. Wszystko to za sprawą zmian nastrojów europejskich inwestorów. Z negatywnych na początku tygodnia (po greckim nie w referendum z 5 lipca) do pozytywnych pod jego koniec, kiedy to zaczęły napływać informacje o tym, że rząd z Aten jest w stanie zaakceptować niemal wszystkie warunki porozumienia, które wcześniej odrzucał.

06-07-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 6 lipca 2015 r

Był to kolejny tydzień niepewności i kolejne dni oczekiwania na rozwiązanie się sprawy Grecji. Rynek był zalewany raz pozytywnymi, a raz negatywnymi informacjami na temat postępów w negocjacjach pomiędzy greckim rządem a Trojką. Po zerwaniu rozmów w zeszły weekend wszystkie giełdy otworzyły się w poniedziałek na sporych minusach, w wyniku czego główne indeksy w Europie, ale również w Stanach oraz w Polsce zakończyły tydzień pod kreską.

29-06-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 29 czerwca 2015 r

W minionym tygodniu nastroje na rynkach wyznaczały informacje napływające z negocjacji prowadzonych pomiędzy greckim rządem a jej wierzycielami - tzw. Trojką. Poniedziałek przyniósł powiew optymistycznych wieści i wiara w osiągniecie konsensusu wyniosła większość indeksów kilka procent nad kreskę. Przez pozostałą część tygodnia inwestorzy starali się utrzymać wypracowany zysk oczekując na rozwiązanie się sprawy Grecji. W zależności od wydźwięku napływających informacji główne europejskie indeksy giełdowe raz kierowały się na północ a raz na południe.

Przewiń do góry