MM Prime TFI

Aktualności i komentarze rynkowe

23-09-2014

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 22 września 2014

W zeszłym tygodniu najważniejsze dla rynków kapitałowych miało być posiedzenie FOMC, podczas którego Komitet decydował o kształcie programu luzowania ilościowego oraz wysokości stóp procentowych. I faktycznie można to nazwać wydarzeniem kluczowym dla powodzenia wygranej byków w batalii z niedźwiedziami.

15-09-2014

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 15 września 2014

Po emocjonującym pierwszym tygodniu września, kiedy to niespodziewana decyzja EBC o cięciu stóp procentowych zelektryzowała inwestorów, drugi tydzień miesiąca nie przyniósł właściwie żadnych znaczących danych makro. Nie był też zbyt korzystny dla rynku akcji, ale patrząc na główne indeksy globalne z perspektywy kilku ostatnich tygodni to żadnych znamion paniki nie obserwowaliśmy, a jedynie techniczną korektę. S&P500 wrócił lekko poniżej 2000 pkt, kończąc tydzień z przeceną rzędu 1,1%, jednak poprzednie 5 tygodni kończył na plusie.

10-09-2014

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 8 września 2014

O ile w ostatnim tygodniu wakacji sytuacja na Ukrainie była przyczyną przeceny indeksów, tak w pierwszym tygodniu września już niepotwierdzone informacje o rozmowach pokojowych wywoływały euforię na giełdzie w Kijowie i w Moskwie. Korzystała na tym też mocno GPW, a szczególnie największe spółki. Indeks WIG20 wzrósł o 5,15%, osiągając najwyższy poziom w tym roku 2550 pkt. Szerszy indeks WIG30 zyskał 4,9%, a średnie spółki z WIG50 4,8%. Kapitał szukający płynności ze zrozumiałych względów omijał małe spółki, przez co WIG250 wzrósł tylko o 1,7%.

01-09-2014

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 1 września 2014

Zeszły tydzień mógł dla GPW być całkiem niezły, ale sytuację skomplikowało zaostrzenie konfliktu na Ukrainie, gdzie oddziały rosyjskie zajmowały tereny w pobliżu Morza Azowskiego, a prezydent Ukrainy nazwał to otwartą agresją Rosji. Przez to wydarzenie indeksy tąpnęły, a szczególnie mocno spadły indeksy przy Książęcej.

25-08-2014

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 25 sierpnia 2014

Zeszły tydzień upłynął na całym świecie pod znakiem kontynuacji odbicia po spadkach z przełomu lipca i sierpnia. Wzrostom nie przeszkodziły nie najlepsze odczyty wskaźników PMI z europejskich gospodarek. Szczególnie wskaźnik koniunktury w przemyśle okazał się gorszy od oczekiwań i niższy niż miesiąc wcześniej. Zawiodła po raz kolejny Francja, która doświadcza postępującego spowolnienia.

Przewiń do góry