MM Prime TFI

Aktualności i komentarze rynkowe

28-09-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 28 września 2015 r

Pozostawienie stóp procentowych na niezmienionych poziomach przez FOMC zwiększyło obawy inwestorów dot. kondycji globalnej gospodarki. Wciąż utrzymująca się niepewność miała negatywny wpływ na zachowanie się giełd w minionym tygodniu. Co prawda na większości parkietów tydzień rozpoczął się dość pozytywnie, jednak później okazało się, że był to jedynie chwilowy przystanek przed kolejnymi spadkami. Piątek przyniósł poprawę sentymentu inwestorów. Było to głównie spowodowane czwartkowym wystąpieniem szefowej Fed, której słowa zostały odebrane jastrzębio. 

21-09-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 21 września 2015

Wydarzeniem minionego tygodnia było dwudniowe posiedzenie FOMC i decyzja dot. stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Rezerwa Federalna pozostawiła je na niezmienionych poziomach. Choć zdania analityków były podzielone, to większość oczekiwała właśnie takiego scenariusza. W komunikacie po posiedzeniu Fed stwierdził, że oczekuje dalszej poprawy na rynku pracy, a także zwrócił uwagę na niekorzystne wydarzenia w światowej gospodarce, które miały niedawno miejsce. Chodzi głównie o kondycję chińskiej gospodarki oraz zniżkujące ceny ropy naftowej.

14-09-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 14 września 2015

Na tle głównych europejskich parkietów warszawska GPW prezentowała się w minionym tygodniu bardzo przyzwoicie. Główne indeksy kontynuowały odrabianie strat z poprzednich tygodni. Pozytywnie wypadł sektor bankowy, który na wiadomość o tym, że nie ma już szans na uchwalenie ustawy o kredytach walutowych w tej kadencji Sejmu podciągnął znacząco do góry notowania podczas czwartkowej sesji. Dobry początek tygodnia odnotowały spółki z sektora energetycznego. Była to reakcja na informację o zmniejszeniu ryzyka bezpośredniej lub pośredniej inwestycji w polskie górnictwo.

07-09-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 7 września 2015

W minionym tygodniu mieliśmy dość bogaty kalendarz ekonomiczny oraz zakończony został sezon wyników spółek na GPW, który jak zwykle w końcówce obfitował w sporą ilość publikacji. Jednak inwestorzy zarówno w Europie jak i za oceanem nie zaliczą minionego tygodnia do udanych.

31-08-2015

Tygodniowy komentarz MM Prime TFI S.A. - 31 sierpnia 2015 r

W zeszłym tygodniu indeksy na właściwie wszystkich liczących się rynkach doświadczyły mocnego wzrostu zmienności. Bardziej obrazowo można sytuację na giełdach nazwać rollercoasterem. W poniedziałek katalizatorem do silnych spadków okazały się Chiny, gdzie reakcja na słaby indeks PMI z przemysłu przeszła najśmielsze oczekiwania. W ciągu dwóch dni spadek na Shanghai Composite sięgnął 15%, a cały tydzień giełda ta zakończyła deprecjacją o 8%.

Przewiń do góry